telefon 02+48 22 620 29 03, email 01 

Sail Incentive TM

Regaty firmowe

Regaty żeglarskie to doskonała forma integracji i motywacji pracowników. Wykorzystując analogię między pracą załogi na statku oraz zespołem pracującym w jednej firmie, firmy często decydują się na organizację wyjazdów połączonych ze szkoleniami z zakresu umiejętności personalnych, komunikacji oraz współpracy w grupie. Poprzez współpracę z doświadczonymi trenerami i szkoleniowcami zarówno w obszarze tzw. szkoleń miękkich jak i merytorycznych (sprzedażowe, negocjacyjne, itp.), możliwe jest dokonanie ewaluacji cech personalnych pracowników, wyłonienie liderów czy chociażby weryfikacja ich praktycznych umiejętności radzenia w nietypowych sytuacjach. Kluczem do sukcesu jest zapewnienie przez organizatora doświadczonych sterników, którzy czuwają nad odpowiednim przebiegiem szkolenia, motywują i angażują uczestników - członków załogi do pracy na jachcie, pełniąc jednocześnie role opiekuna i animatora zespołu oraz kapitana jachtu, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo załogi. Dzięki temu uczestnicy nie muszą mieć żadnego przygotowania merytorycznego ani kondycyjnego związanego z uprawianiem żeglarstwa.

Regaty żeglarskie mogą mieć także charakter promocyjny, PR-owy, gdzie firma zaprasza swoich najważniejszych kontrahentów, kluczowych odbiorców czy klientów. Imprezy utrzymane w konwencji żeglarskiej - jako regaty sportowe czy rejsy eleganckimi jachtami, cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród zaproszonych gości, a dla firmy zapraszającej są doskonałą okazją do budowy wizerunku firmy oryginalnej, niestandardowej, będącej "na fali" w przenośni i dosłownie.

Jedną z najbardziej odpowiednich form wyjazdu nagrodowego dla najważniejszych klientów jest impreza regatowa o puchar firmy sponsorującej imprezę. Aby podkreślić promocyjny charakter imprezy, może ona nosić nazwę Regat o Puchar firmy, marki lub brandu. Dodatkowym wzmocnieniem wizerunkowym może być wykorzystanie jachtów noszących reklamę danego brandu do przeprowadzenia wyścigów regatowych. Całościowa oprawa wizerunkowa imprezy, jej charakter oraz możliwość jednoczesnego udziału i zaangażowania dużej liczby uczestników w bezpośrednie zmagania na wodzie bądź kibicowanie, sprawiają, że impreza taka zostaje zapamiętana przez wszystkich uczestników jako doskonała zabawa, a w pamięci, komentarzach i materiałach archiwizujących funkcjonuje jako impreza o puchar danego brandu.

Żeglarskie imprezy regatowe:

  • jednorazowo duża liczba uczestników - nawet do 300 osób
  • brak wymogów przygotowania kondycyjnego i merytorycznego uczestników
  • sportowy charakter imprezy, wyzwalanie ducha rywalizacji, współzawodnictwa i współpracy
  • wieczory żeglarskie - szanty, chrzest żeglarski, nauka robienia grogu
  • profesjonalne zabezpieczenie regat przez WOPR i obsługę techniczną
  • wiele atrakcji dodatkowych
conference małe 01 expedition małe 03