Jachty

Strona główna » Czartery » Jachty

Masz do dyspozycji jachty żaglowe i motorowe, jednokadłubowe i katamarany. Wybierz który pasuje najbardziej do Twoich potrzeb a my załatwimy resztę.

Jakie jest wyposażenie jachtów?

Wszystkie jachty wyposażone są w sprzęt hotelowy, kuchenny, nawigacyjny i środki ratunkowe.

Wyposażenie hotelowe – kajuty (najczęściej od 2 do 5) są zwykle dwuosobowe ze spaniem na jednym poziomie lub na kojach piętrowych. Zwykle na jachcie jest 1 do 4 łazienek. W łazience jest toaleta (woda spuszczana jest za pomocą pompy ręcznej lub elektrycznej) i prysznic z ciepłą wodą (ogrzewaną z silnika stacjonarnego lub prądem z kei). Na większych jachtach mogą znajdować się kajuty skipperskie (z oddzielnym wejściem z pokładu).

Pościel to zwykle poduszki, koc, prześcieradłu i poszewki. W zależności od armatora i kraju może być w cenie czarteru lub za dodatkową opłatą.

Na jachtach znajdują się gniazda prądu 220V lub 110V (w zależności od kraju) oraz gniazdka samochodowe 12V. Prąd 12V jest stale, natomiast 220V lub 110V może być tylko w porcie po podłączeniu do prądu na kei lub po uruchomieniu generatora prądu.

Dodatkowo jachty mogą być wyposażone w:

– klimatyzację – w zależności od rodzaju działa po uruchomieniu generatora prądu lub tylko w porcie po podłączeniu do zasilania portowego
– odsalarkę wody morskiej (produkuje około 50-70 litrów na godzinę)
– telewizor
– DVD
– radio (z podłączeniem zewnętrznego źródła przez kabel lub Bluetooth)
– kuchenkę mikrofalową

Wyposażenie kambuzowe (kuchenne) – na wszystkich jachtach znajduje się kambuz a w nim kuchnia gazowa, lodówka, zlewozmywak z wodą słodką i czasami słoną, zestaw garnków, patelnie, czajniki, talerze, sztućce, kubki, otwieracze do konserw i butelek itd.

Dodatkowo na jachtach może być: kostkarka do lodu, druga lub trzecia lodówka, kawiarka, toster, kuchenka mikrofalowa, blender itd.

Wyposażenie nawigacyjne – niezbędny do prowadzenia nawigacji. Na wszystkich jachtach na pewno znajdą się: mapy, locja (opis regionu żeglugowego), cyrkiel i trójkąt nawigacyjny, radio VHF, autopilot, głębokościomierz, wskaźnik kierunku i prędkości wiatru, GPS, prędkościomierz, światła nawigacyjne.

Dodatkowo jachty mogą być wyposażone w: plotter (elektroniczny wyświetlacz map), radar, EPIRB (urządzenie do automatycznego wezwania pomocy przez system satelitarny), AIS (system rozpoznawania statków) itd.

Wyposażenie ratunkowe – to wymagany przepisami lub dobrą praktyką morską sprzęt służący bezpieczeństwu całej załogi w sytuacji zagrożenia: kamizelki ratunkowe, race i flary świetlne, flary dymne, pasy bezpieczeństwa, koło ratunkowe, tratwa ratunkowa, EPIRB, radio VHF z systemem GMDSS itd. Wyposażenie ratunkowe może się różnić w zależności od kraju.

Wszystkie jachty są wyposażone w ponton. Silnik zaburtowy do pontonu jest zwykle dodatkowo płatny.

Informacje o nowościach w naszej ofercie i promocjach