Polinezja Francuska

Strona główna » Czartery » Rejony żeglugi » Polinezja Francuska

POLINEZJA FRANCUSKA

Bajkowe miejsce składające się ze 130 wysp zgrupowanych w pięciu archipelagach. Najbardziej znane wyspy to Tahiti (ze stolicą Papeete) oraz Bora Bora. Powulkaniczne i koralowe wyspy, piaszczyste plaże, rafy koralowe,tropikalna roślinność, laguny o fantazyjnych kształtach, zielone góry i doliny oraz lazurowa woda we wszystkich odcieniach turkusu – to właśnie Polinezja Francuska. Tutaj też znajdują się jedne z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie.
Na Polinezji Francuskiej panują wspaniałe warunki do uprawiania żeglarstwa i to właśnie jachtem najlepiej zwiedzać wyspy.
Baza czarterowa znajduje się na wyspie Raiatea, drugiej co do wielkości na Polinezji Francuskiej.

WARUNKI ŻEGLOWANIA

Polinezja Francuska położona jest w strefie tropikalnej. Klimat jest bardzo zróżnicowany a wpływa na to rozproszenie wysp. W strefie zwrotnikowej średnie roczne temperatury powietrza wahają się w granicach 20-25°C, natomiast w strefie równikowej dochodzą do 32°C.
Polinezja Francuska stanowi żeglarską alternatywę w okresie, kiedy w Europie jest zimno i śnieżnie.
Klimat w Polinezji Francuskiej jest słoneczny i przyjemny. Z grubsza rzecz biorąc, są dwie pory roku: od września do maja klimat jest cieplejszy i wilgotniejszy, a od kwietnia do sierpnia jest chłodniej i sucho. Większość opadów występuje podczas cieplejszego sezonu, ale w tych miesiącach jest także wiele słonecznych dni, z odświeżającymi wiatrami. Temperatura wody wynosi średnio 26 ° C w zimie i 29 ° C w lecie. Pora deszczowa trwa od listopada do kwietnia z temperaturą około 29 – 35 ° C. Pora sucha jest chłodniejsza (25 – 29 ° C) bardziej wietrzna i trwa od maja do września. To prawdopodobnie najlepsze miesiące na żeglugę. Dominuje wiatr o kierunku wschodnim o sile 15 lub 20 węzłów, wzrastającym do 25 węzłów.

 

  • Port rozpoczęcia: Marina Apooiti, Raiatea
  • Zalecany termin wyjazdu: cały rok
  • Transport: samolot na Raiatea lub Paapete na Bora Bora
  • Przykładowa trasa: Raiatea, Taha, Motu Tautau, Bora Bora

Informacje o nowościach w naszej ofercie i promocjach