Strona główna › Rejs na Azorach
Azory
to archipelag 9 wysp należących do Portugalii, położonych na środku Oceanu Atlantyckiego, 2000 km od kontynentu. Każda z nich posiada unikatową kulturę, zaś wszystkie łączy nieskażona przyroda i przyjemny klimat. Odwiedzimy cztery wyjątkowe wyspy: Faial, Sao Jorge, Terceira i Pico, które zachwycą wulkanicznymi krajobrazami, lagunami, czarnymi plażami, klifowym wybrzeżem, urokliwymi wioskami i kolonialnymi miasteczkami.
Poczujemy działanie geotermalnych źródeł, wypłyniemy w poszukiwaniu wielorybów, a wieczorami, podziwiając zachód słońca, skosztujemy lokalnego wina z winnic, wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO.
.
Cena zawiera:
– miejsce w kabinie 2-os,
– usługę doświadczonego skippera,
– sprzątanie po rejsie,
– silnik do pontonu
– ubezpieczenie kaucji
– ubezpieczenie KL+NW+TFG+TFP
– udział w zorganizowanej flotylli
Cena nie zawiera: przelotu, noclegów w trakcie przelotów, wyżywienia (jedzenia i napojów), przejazdów i atrakcji lądowych, paliwa i opłat portowych oraz kaucji zwrotnej w wysokości 100 euro/os. na poczet ewentualnie wyrządzonych szkód.
Na miejscu zbierana jest tzw. „składka jachtowa” 150-200 Eur/os., służąca do pokrycia kosztów wspólnych typu: opłat portowych, paliwa, jedzenia i picia na jachcie .
Warunkiem potwierdzenia udziału jest wpłata zaliczki w wysokości 50% ww. opłaty. Pozostała część płatna na 35 dni przed datą rozpoczęcia rejsu.
Cena zawiera:
– czarter jachtui
Cena nie zawiera:
– sprzątania i silnika do pontonu: 160 euro
– ubezpieczenia kaucji: 200 euro
– kaucji zwrotnej: 2.500 euro
Dzień 1 – sobota
Zaokrętowanie od g.17.00. Zakupy spożywczo-gospodarcze. Nocleg w marinie. Zwiedzanie wyspy (warto wynająć samochód na lotnisku z możliwością oddania go w pobliżu mariny). Sugerujemy odwiedzić: kultowy Peter Cafe Sport, kalderę na wysokości 2000m, przylądek Capelinhos (można poczuć się jak na Marsie), liczne punkty widokowe i plaże np. Praia do Almoxarife z czarnym piaskiem oraz widokiem na najwyższy szczyt Portugalii Pico.
Dzień 2 – niedziela
Pora rozprostować kości, ups. ŻAGLE ! oczywiście :). Po śniadaniu ruszamy do Sao Jorge. Po 5-6 h płynięcia czas na spacer po Velas. Propozycja to Jardim da República , uroczy malutki park, tuż obok XVIII wieczny barokowy budynek ratusza, kościół Igreja Matriz de Velas i Portão do Mar , czyli bramę, która jest śladem dawnej fortecy. Idąc wzdłuż wybrzeża, dotrzemy do Arco Natural de Velas . Oprócz naturalnej struktury wulkanicznej wzrok przyciągnie panorama Pico. Potem kaplica Senhora Do Livramento , a następnie pod górę do kaldery Morro Grande . Warto zejść do jej wnętrza i przejść przez nią na drugą stronę w kierunku pionowo opadającego klifu z widokiem na zatokę Entre Morros
Dzień 3 – poniedziałek
Wstajemy skoro świt, bo czeka nas cały dzeń płyniecia do Terceira. Jeśli się uda, to wynajmiemy samochód, bo następny cały dzień będziemy zwiedzać wyspę.
Dzień 4 – wtorek
Algar do Carvão to powstałe po erupcji wulkanu jaskinie. Po pokonaniu kilkuset schodów zobaczymy podziemny świat, ze stalaktytami i stalagmitami . Tunel lawowy Gruta do Natal . Aktywność wulkaniczną zaobserwujemy spacerując wśród pól siarkowych Furnas do Enxofre. Punkt widowkowy Serra do Cume . Angra do Heroismo to stolica z wyjątkową historią, wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Miasto było nawet stolicą Portugalii! Pamiątką po czasach kolonialnej prosperity jest
architektura, w tym forty, barokowe katedry i kościoły, brukowane uliczki wśród kolorowych budynków i ogród botaniczny Duke of Terceira Garden.
Dzień 5 – środa
Przed nami cały dzeń płyniecia do Pico , więc nie bedziemy się ociagać rano.
Przed kolejnym dniem zwiedzania znowu warto wynająć samochód.
Dzień 6 – czwartek
Wulkan Pico (2351 m) najwyższy szczyt Portugalii. Wyjątkowy region winiarski , gdzie winorośla nie rosną pionowo, lecz płożą się po ziemi i są poprzegradzane kamiennymi murkami. Muzeum wielorybnictwa Museu dos Baleeiros w Lajes do Pico. Lokalną winiarnię.
Dzień 7 – piątek
Kurs na Faial , najlepszego miejsca obserwacji wielorybów. Wody dookoła wyspy zamieszkują kaszaloty oraz delfiny butelkonose.
Dzień 8 – Sobota
Godz. 9.00 zdanie jachtu. W trakcie powrotu do domu już planujemy kolejny rejs z FORSAIL 🙂
To plan uwzględniający wiele aspektów: sprzyjającą pogodę, terminowy dojazd załóg do mariny, dyscyplinę czasową. Zmiany są więc możliwe…
*Trasa rejsu, a w szczególności kolejność miejsc postoju, może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne. Decyzję podejmuje organizator.
Co zabrać na rejs:
Koniecznie:
– paszport lub dowód osobisty (sprawdzić datę ważności dokumentu)
Bardzo przydatne:
– swobodny strój sportowy / luźne ubranie
– obuwie sportowe
– sandały
– kurtka przeciwdeszczowe (lekka)
– strój kąpielowy
– buty kąpielowe do chodzenia po płytkiej wodzie (chronią przed kolcami jeżowców)
– nakrycie głowy osłaniające przed słońcem / chłodem / wiatrem
– klapki (np. pod prysznic w marinie)
– ręcznik kąpielowy
– rękawiczki żeglarskie lub rowerowe (do ciągania lin na jachcie)
– okulary przeciwsłoneczne
– krem z filtrem UV
– kosmetyki osobiste
– wszelkie instrumenty muzyczno-brzmiące
– ładowarka samochodowa 12V do telefonu
– rozgałęziacz 12V (zwykle równocześnie ładowanych jest kilka telefonów)
– chęć zabawy i śpiew na ustach
Dodatkowo:
– książeczka żeglarska (do potwierdzenia rejsu)
– warto zadzwonić do operatora telefonicznego by uzgodnić kwestię kosztów i limitu transferu danych
Bagaż: Miękka torba na kółkach bądź plecak bez sztywnego stelaża (łatwo można ją schować) – to ważne.
Na jachcie: Będą Państwo pełnoprawnymi uczestnikami rejsu żeglarskiego. Wynikają z tego liczne przyjemności i nieliczne obowiązki. Każdy jacht prowadzić będzie doświadczony sternik – osoba odpowiedzialna zarówno za bezpieczeństwo na wodzie, jak i zapoznawanie załogi z urokami żeglarstwa morskiego. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w prowadzenie jachtów. Sternikowi będzie bardzo miło, gdy otrzyma pomocną dłoń podczas manewrów w porcie. Nie należy też zapominać, że kapitan na jachcie jest „pierwszym po Bogu” i należy stosować się do jego poleceń w sprawach bezpieczeństwa.
Oprócz sporadycznego szorowania pokładu, wypatrywania piratów i ewentualnych przeszkód nawigacyjnych na morzu, wypompowywania wody z zęz, polerowania mosiądzów, szycia żagli oraz utrzymywania względnego porządku na jachcie, wspólnym zajęciem załogi będzie przygotowywanie śniadań i przekąsek w ciągu dnia – kolacje będziemy jadać w tawernach. A w całym pozostałym wolnym czasie – niczym nie zmącone beztroskie BIMBANIE!!
Wyposażenie na jachcie
Więcej informacji w zakładce FAQ. Polecamy zwłaszcza zapoznanie się z poradami: „Wyposażenie na jachcie” oraz „Na czym polega rejs”.
Jeśli masz pytania, zadzwoń tel.: 694 364 210 lub wyślij email przez formularz.