Strona główna › Młodzieżowy rejs stażowy na Bałtyku
Zapraszamy Wasze pociechy do rozpoczęcia niezwykłej morskiej przygody pod okiem doświadczonych kapitanów i wychowawców, na bezpiecznym, nowoczesnym i komfortowym jachcie.
.
Cena zawiera:
– miejsce w kabinie 2-os,
– wyżywienie (4 posiłki dziennie, przygotowywane przez uczestników),
– 7 noclegów na jachcie,
– usługę doświadczonego kapitana,
– sprzątanie po rejsie,
– ubezpieczenie NNW,
– opłaty portowe i koszt zużytego paliwa
Cena nie zawiera: dojazdu do Gdańska, przejazdów i atrakcji lądowych, kaucji zwrotnej w wysokości 500 zł/os. (zwrotne na koniec rejsu).
Warunkiem potwierdzenia udziału jest wpłata zaliczki w wysokości 50% ww. opłaty. Pozostała część płatna na 35 dni przed datą rozpoczęcia rejsu.
Jacht Delphia 47
Ilość kabin: 5
Ilość łazienek: 2
Ilość osób: 10 + skipper
Długość jachtu: 14,03 m
Szerokość jachtu: 4,48 cm
Rok: 2014
WYPOSAŻENIE
Ożaglowanie:
Zewnętrzne / pokładowe:
Nawigacja:
Bezpieczeństwo:
Wnętrze:
Gdańsk – Hel – Gdynia – Władysławowao -Sopot – Gdańsk
Trasa rejsu uzależniona jest od warunków pogodowych jednak postaramy się zawinąć na Hel, Gdynię, Władysławowo, Sopot, nie zapominając o nowootwartym przejściu na Zatokę Wiślaną. W miarę posiadanego czasu, zwiedzimy okolicę portów oraz lokalne atrakcje turystyczne.
Jedzenie posiłków odbywa się na łodzi. Sami kupujemy produkty i je przygotowujemy.
Nasz jacht posiada pełne, wynikające z surowych wymogów administracji morskiej, wyposażenie w środki bezpieczeństwa i komunikacji. Każdy uczestnik posiada indywidualną, kamizelkę ratunkowa z uprzężą. Uczestnicy przechodzą szkolenie z bezpieczeństwa na wodzie. Trasę rejsu dostosowujemy do warunków i prognoz pogodowych. Zaczynamy na osłoniętych od wiatru wodach Zatoki Gdańskiej, a gdy warunki pogodowe będą sprzyjać wypłyniemy na otwarte morze. Dwóch doświadczonych skipperów – opiekunów zapewnia w pełni bezpieczne żeglowanie i pobyt. Każdy uczestnik rejsu posiada ubezpieczenie kosztów leczenia, na jachtach znajduje się również dobrze wyposażona apteczka.
Zaokrętujemy się w Gdańsku. Zaształujemy prowiant, przeszkolimy z zasad bezpieczeństwa, następnie ruszymy na podbój Bałtyku.
Naszym środkiem transportu, sypialnią i kuchnią będzie czternastometrowy pełnomorski pięciokabinowy jacht, który pomieści 2 opiekunów-instruktorów oraz 10 członków załogi (składającej się z młodzieży). Jacht dowodzony będzie przez doświadczonego Kapitana Tomasza Malinowskiego.
Śpimy w śpiworach (własne).
Na jachcie znajduje się łazienka. Prysznic warto zaplanować w porcie (często niestety dodatkowo płatny).
Na jachcie znajduje się w pełni wyposażony kambuz, w którym wachta gospodarcza będzie przygotowywała posiłki dla całej załogi (każdemu wypadnie dyżur jeden lub dwa razy).
Podczas rejsu młodzież stanie się załogą, dzięki aktywnemu udziałowi w pełnieniu wacht funkcyjnych (kambuzowa, porządkowa, nawigacyjna), które sprawiedliwie dzielą obowiązki związane życiem na jachcie i żeglowaniem.
Będziemy prowadzić nawigację na mapach elektronicznych i papierowych. Nauczymy wyznaczanie kursów i zaznaczanie aktualnych pozycji na mapie. Dojdą nam do tego elementy Locji Morskiej, oznakowanie morskie, kontakt z portem przez radio VHF i obserwacja rozmów certyfikowanego radiooperatora.
Wspólnie analizować będziemy prognozę pogody i zastanowimy się jakie kroki powinniśmy podjąć aby dotrzeć do celu z zachowaniem przede wszystkim bezpieczeństwa.
Po rejsie każdy otrzyma opinie z rejsu, potrzebną np. do uzyskania stopnia Jachtowego Sternika Morskiego.
Co zabrać na rejs:
Koniecznie:
– dowód osobisty lub legitymację
– śpiwór
– kurtka przeciwdeszczowa
Bardzo przydatne:
– swobodny strój sportowy / luźne ubranie
– obuwie sportowe
– sandały
– strój kąpielowy
– nakrycie głowy osłaniające przed słońcem / chłodem / wiatrem
– klapki (np. pod prysznic w marinie)
– ręcznik kąpielowy
– rękawiczki żeglarskie lub rowerowe (do ciągania lin na jachcie)
– okulary przeciwsłoneczne
– krem z filtrem UV
– kosmetyki osobiste
– wszelkie instrumenty muzyczno-brzmiące
– chęć zabawy i śpiew na ustach
Dodatkowo:
– książeczka żeglarska (do potwierdzenia rejsu)
Bagaż: Miękka torba na kółkach bądź plecak bez sztywnego stelaża (łatwo można ją schować) – to ważne.
Na jachcie: załoganci będą pełnoprawnymi uczestnikami rejsu żeglarskiego. Wynikają z tego liczne przyjemności jak i obowiązki. Każdy jacht prowadzić będzie doświadczony kapitan – osoba odpowiedzialna zarówno za bezpieczeństwo na wodzie, jak i zapoznawanie załogi z urokami żeglarstwa morskiego. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w prowadzenie jachtu.
Oprócz sporadycznego szorowania pokładu, wypatrywania piratów i ewentualnych przeszkód nawigacyjnych na morzu, wypompowywania wody z zęz, polerowania mosiądzów, szycia żagli oraz utrzymywania względnego porządku na jachcie, wspólnym zajęciem załogi będzie przygotowywanie posiłków.
Wyposażenie na jachcie
Więcej informacji w zakładce FAQ. Polecamy zwłaszcza zapoznanie się z poradami: „Wyposażenie na jachcie” oraz „Na czym polega rejs”.
Jeśli masz pytania, zadzwoń tel.: 694 364 210 lub wyślij email.