MALEWDIWY
Państwo i archipelag 1190 wysepek, składający się z podwójnego łańcucha aż 26 atoli. Stolicą jest Male i to jedyna zabudowa miejska Malediwów, w której mieszka prawie 1/4 ludności. Najwyższy punkt lądu znajduje się zaledwie 2 metry ponad poziomem morza. Kuchnia malediwska to przede wszystkim owoce morza, ryby oraz ryż (silne wpływy kuchni indyjskiej i Bliskiego Wschodu). Malediwy to kraj muzułmański i praktykowanie innej religii przez obcokrajowców możliwe jest jedynie w swoich pokojach hotelowych lub jachtach.
Jeśli byśmy chcieli zdefiniować raj, prawdopodobnie wyobrazilibyśmy sobie coś podobnego do Malediwów – opuszczone białe, piaszczyste plaże, wspaniałe turkusowe wody, bajeczne morskie życie pełne kolorów i ciepły, łagodny klimat. Czeka nas tam surfing, nurkowanie i możliwość spotkania rekinów wielorybich. No niewątpliwie jeden z najpiękniejszych regionów żeglarskich na świecie.
Co warto zobaczyć:
WARUNKI ŻEGLOWANIA
Na Malediwach występuje wilgotny klimat tropikalny. Przez cały rok temperatura waha się pomiędzy 22-33°C. Średnia roczna suma opadów atmosferycznych wynosi 2130 mm. Idealny czas na żeglowanie po Malediwach trwa od listopada do kwietnia, dzięki czemu jest to świetna ucieczka od europejskiej aury zimowej.
Malidiwy, jak niemal wszystkie miejsca na Oceanie Indyjskim, podlegają sezonowi monsunowemu. Dwa monsuny określają kierunki wiatru i opady na Malediwach. Monsun południowo-zachodni, zwykle w czerwcu i lipcu, przynosi odpowiednie opady, a monsun północny od listopada do kwietnia sprawia, że Malediwy są suche z niewielkim wiatrem. Bryzy morskie mają tendencję do utrzymywania klimatu w stanie umiarkowanym, nawet jeśli jest to gorący letni dzień.