Włochy

Włochy to niekończąca się różnorodność wybrzeża, miast, wiosek, zatok i portów. Każdy żeglarz znajdzie tutaj coś dla siebie: surowy klimat krajobrazu Wysp Toskańskich, Pompeje, Wezuwiusz i wulkany w zatoce Neapolitańskiej, Sycylia z malowniczym wschodnim wybrzeżem, Sardynia ze wspaniałym Archipelagiem La Maddalena. Liczne i ciekawe trasy żeglarskie, słoneczny klimat oraz przepyszna kuchnia włoska kusi żeglarzy z całej Europy.

Sardynia

SARDYNIA

Jest to druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Wybrzeża wyspy, których łączna długość wynosi 1849 km, są najczęściej wysokie i skaliste z wieloma cyplami, kilkoma głębokimi zatokami, małymi, piaszczystymi plażami i mniejszymi wyspami nieopodal brzegu. Najbardziej popularnym regionem do żeglowania na Sardynii jest Archipelag La Maddalena i Costa Smeralda z wyjątkową scenerią skalistych wybrzeży. Najpiękniejszą porą roku na Sardynii jest kwiecień i czerwiec, kiedy to cała roślinność bujnie rozkwita. Region jest łatwy w żeglowaniu, z wieloma portami i niewielkimi odległościami pomiędzy wyspami. Pływając po Archipelagu La Maddalena stanowczo polecamy odwiedzenie portu i miasta Bonifacio na Korsyce, wejście pomiędzy strzeliste klify jest niezapomniane.

WARUNKI ŻEGLOWANIA

W ciągu roku występuje tu około 300 dni słonecznych. Opady i dni pochmurne koncentrują się głównie w zimie i na jesieni (październik – luty). Krótkie ulewy są częste również wiosną. W ciągu całego roku przeważającym wiatrem jest wiejący z północnego zachodu Mistral. Bywa, że ten suchy i chłodny wiatr wieje bardzo mocno, ale zwykle jest łagodny i stwarza sprzyjające warunki do żeglarstwa. Sezon kąpieli w morzu trwa od maja do października.

 

  • Dogodne porty rozpoczęcia: Portisco, Olbia, Alghero
  • Zalecany termin wyjazdu: maj – październik
  • Transport: samolot na lotnisko Olbia lub Alghero
  • Przykładowa trasa: Portisco, Tavolara, Porto Cervo, St. Teresa, Bonifacio, La Maddalena, Portisco

Informacje o nowościach w naszej ofercie i promocjach